Please disable Adblock!
تلفن تماس : 09144097325
آگهی ها ویژه

تارهای عنکبوتی قاچاقچیان به دورتولید/انبارها پر از قاچاق،آتش کو؟!

خبرگزاری مهر– گروه اقتصادی: قاچاق، حتی اسمش هم ناخوشایند است؛ چه برسد به رخنه عنکبوتی‌اش در بازار ایران که در برخی حوزه ها مجال نفس کشیدن را از تولید داخلی گرفته است. هر روز هم که می گذرد، نامش بیشتر در اقتصاد ملی آزاردهنده می شود. کالاهایی که به راحتی با زرق و برق و بلعیدن میلیون ها دلار از ارز کشور، روانه خانه ها می شوند و در مقابل، در پایان هر سال، تعداد بیشتری را از کار بیکار می کند.

هر روز هم که می گذرد، این کالاها آنقدر بر سر راه تولیدکنندگان و فروشندگان قرار می گیرند که نمی توان چشم را بر حضورشان بست.  

تارهای عنکبوت قاچاق آنقدر بر تار و پود تولید و بازار تنیده شده که خلاصی از دست آن به این راحتی‌ها امکان‌پذیر نیست؛ حال برخی به جای سدشدن پیش روی قاچاقچیان بزرگ، سراغ کوله‌بران می‌روند.

تراژدی تلخ انبارهای پر از قاچاق

آنگونه که حداقل کارنامه مبارزه با قاچاق طی سالهای گذشته به ثبت رسانده، قاچاق آنقدر ریشه دوانده که هر برخوردی را هم همچون گردابی می بلعد و باز هم به مسیر خود ادامه می دهد. نمونه آن هم سخنان اخیر امین دلیری، رئیس سازمان اموال تملیکی است که به صراحت اعلام می کند که انبارهای این مجموعه – که به نوعی متولی ساماندهی و فروش کالاهایی است که به صورت غیرقانونی از مبادی رسمی و غیررسمی وارد کشور شده- مملو از کالاهای قاچاق است.

این حرف اگرچه افزایش میزان کشفیات کالاهای قاچاق را روایت می کند، اما خبر از دردی عمیق دارد که آن هم به دلیل خلاءهای قانونی، جذابیت کالاهای خارجی، فرهنگ عمومی مصرف کالاهای غیرایرانی و شاید هم پایین بودن کیفیت برخی کالاهای ایرانی است. واقعیت آن است که سالانه ۱۵ میلیارد دلار کالا به صورت قاچاق وارد کشور می شود که به گفته برخی مقامات مسئول، بخشی از آن البته سازمان یافته هم هست.

قاچاق حدود نیمی از تلاش صادرکنندگان را می بلعد

یک حساب سرانگشتی نشان می دهد که اگر متوسط نرخ هر دلار را بر اساس سامانه رسمی بانک مرکزی ۳۷۹۲ تومان در نظر بگیریم، با فرض سالانه ۱۵میلیاد دلار قاچاق، آن گاه متوجه خواهیم شد که چیزی حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان هر ساله بابت قاچاق، منابع مالی از کشور خارج می شود.

 یکی از افتخارات عمده نهادهای ناظر و مبارزه کننده با قاچاق کالا هم این  است که حجم قاچاق از ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار به چیزی حدود ۱۵ میلیارد دلار کاهش یافته است؛ اما همین رقم هم برای یک کشور فاجعه است، به خصوص کشوری که ارزآوری صادرکنندگانش در بهترین شرایط، به ۳۵ میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار رسیده است. حال از این رقم، علاوه بر واردات رسمی، ۱۵ میلیارد دلارش هم صرف واردات کالاهای قاچاقی می شود که اکنون، انبارهای سازمان اموال تملیکی را پر کرده و این سازمان را به اجاره انبارهای بیشتر وادار کرده است.

اما همین اعداد و ارقام این را نشان می دهد که هنوز مبارزه با قاچاق آنگونه هم که به نظر می رسد جدی نیست و هنوز هم روزنه هایی در این اقتصاد وجود دارند که راه را برای ورود این کالاهای غیررسمی باز می کنند. پس شاید باید راه دیگری را در پیش گرفت تا بلکه، مبارزه را سرعت بیشتری بخشید، اگرچه نمی توان به تلاش هایی هم که در این میان صورت می گیرد، بدون توجه بود.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که باور مبارزه با قاچاق باید در بین تمام مسئولان جای خود را باز کند و آنها را با جدیت به این موضوع هدایت کند که باید فکری برای این معضل داشت، نه اینکه خود مسئولان و مبارزه کنندگان با قاچاق هم خودشان هم درگیر مصرف همین کالاها شوند؛  موضوعی که سابقه آن کم و بیش وجود دارد و اخبار آن در محافل غیررسمی هر از گاهی می چرخد.

مقابله با کوله بران سمبل مبارزه با قاچاق نشود

نکته دیگر نحوه مبارزه با قاچاقچیان است؛ همان کسانی که به صورت سازمان یافته بخش عمده ای از واردات این کالاها را به عهده دارند و با هر ترفندی هم که شده، راه خود را برای استفاده از منابع ارزی این مرز و بوم باز می کنند؛ همان کسانی که شاید کمتر ردی از خود در حوزه واردات قاچاق به جای بگذارند و آنقدر خوب، کار خود را انجام می دهند که هنوز هم، علیرغم تمام ادعاهایی که برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سرعت یافتن این فرآیند مطرح می شود، سالانه ۱۵ میلیارد دلار ارز این کشور را می بلعد.

حتی این را مقام معظم رهبری هم به صراحت عنوان کرده و بر این باور هستند که کشور در مبارزه با قاچاق تاکنون چندان جدی عمل نکرده است. ایشان در اردیبهشت ماه سال جاری در جمع کارگران به صراحت اعلام کردند: «به مسئولان دولت‌های مختلف، مکرر این مسئله(قاچاق) را گوشزد کرده‌ام و آنها نیز می‌گویند اگر تعرفه‌ سنگین بگذاریم، قاچاق آن کالا بالا می‌رود، اما این دلیل، پذیرفتنی نیست».

ایشان قاچاق را بلایی بزرگ و سمّ تولید داخلی برشمردند و با انتقاد شدید از عدم برخورد جدی با این مسئله تأکید کردند: «باید قوی‌ترین اشخاص را مأمور این کار کرد و دولت، ضمن تقویت دستگاه‌های ذی‌ربط، با قدرت با قاچاق سازمان‌یافته مقابله و برخورد کند «.

رهبر معظم انقلاب اعلام کردند که «ما در مبارزه با قاچاق تا حالا خیلی جدی عمل نکردیم، جدی عمل کنید در مبارزه با قاچاق، من مرادم از قاچاق، فلان کوله‌بر ضعیف بلوچستانی نیست که حالا میره آنطرف و یه چیزی رو با کول خودش میاره این طرف، اینها که چیزی نیست، اینها اهمیتی ندارد، با اینها مبارزه هم نشه اشکالی نداره»

انبارها پر از قاچاق، خبری از آتش زدن نیست

نکته حائز اهمیت در این میان، عدم توجه به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر آتش زدن اموال قاچاق پیش چشم همه مردم است تا قاچاقچیان متوجه شوند که راه برگشتی برای کالاهایشان وجود ندارد و همه سرمایه شان از بین می رود. موضوعی که البته کمتر مورد توجه قرار گرفته است و کمتر خبری شنیده می شود که محموله ای از کالاهای قاچاق، به آتش کشیده شده باشد.

در واقع هدف باید این باشد که طمع واردات کالا به صورت قاچاق، از بین برود و زمینه برای افزایش ریسک واردات کالا از مبادی غیررسمی فراهم شود؛ به خصوص اینکه اکنون سامانه های الکترونیکی که در مبادی ورودی و به خصوص گمرکات اصلی نصب شده، ریسک را افزایش داده است؛ اما در عین حال آتش زدن کشفیات قاچاق، علاوه بر نمایش عزم و جدیت متولیان در مبارزه، راههای احتمالی را بر نفوذ دوباره این اقلام به بازار می بندد؛ موضوعی که متاسفانه چندان موردتوجه متولیان مبارزه با قاچاق قرار نگرفته است.

این در حالی است که برخی صاحب نظران بر این باورند که درآمد حاصل از فروش کالاهای قاچاق، همچون زهری است که اقتصاد کشور را از پا در می آورد. این دقیقا جمله ای است که حجت الاسلام و المسلمین منتظری، دادستان کل کشور به آن اشاره دارند.

وی افزود: رهبر انقلاب دو بار تاکید داشتند که کالاهای قاچاق مکشوفه امحا شده و آتش زده شود که البته تنها یکی دو بار به صورت نمادین تعداد معدودی کالای قاچاق آتش زده شد؛ ولی این امر تعطیل شد، این در حالی است که امحای کالاهای قاچاق و آتش زدن آنها دستور اکید مقام معظم رهبری بوده و باید مسئولان امر به این پرسش پاسخ دهند که چرا دستور ایشان به عنوان یک سیاست قابل توجه، روی زمین مانده است.

حجت الاسلام منتظری افزود: ما از دولت و مجلس تقاضا داریم در صورت نقص قوانین در اجرای این سیاست، کمبودها را از طریق لایحه یا تقدیم طرح جبران کنند، چرا که تا زمانی که کالاهای قاچاق مکشوفه به صورت قطعی در مسیر نابودی قرار نگیرند، قاچاقچیان امیدوار به ترخیص این کالاها خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه قاچاق کالا در کشور علاوه بر ضرر اقتصادی باعث آسیب زدن به بازار کار نیز می‌شود، گفت: عقل و منطق نیز اجازه می‌دهد که حتی اگر در مقطعی معدوم کردن کالاهای قاچاق ضربه کوچکی به کشور وارد می‌کند ولی در بلندمدت به سود کشور خاتمه می‌یابد، اقدام به معدوم کردن کالاهای قاچاق کنیم، لذا باید قوانین به شکلی تدوین شوند که تمام دستگاه‌های مسئول موظف شوند در اولین فرصت کالاهای قاچاق مکشوفه را امحا کنند.

دادستان کل کشور با تاکید بر افزایش ریسک قاچاق در کشور، افزود: متاسفانه ممکن است بعضی دستگاه‌ها به دنبال منافعی باشند که این منافع با معدوم کردن کالاهای قاچاق مکشوفه به خطر افتند و از این رو ممکن است همکاری لازم را نداشته و یا در این مسیر سنگ‌اندازی کنند.

وی معتقد است که افزایش کشفیات افتخار آمیز است اما افتخار بالاتر آنجایی است که قاچاق کالا اصلا نداشته باشیم؛ یعنی کالای قاچاق اصلا وارد نشود.

سردمداران کالاهای قاچاق در کشور کدام استانها هستند

این سخنان در شرایطی از سوی ایشان اعلام می شود که اکنون، برخی برخوردها با کالاهای قاچاق به همین کوله بران ختم شده و قاچاق های سازمان یافته ای که از آن یاد می شود، کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

در این میان آنگونه که آمار رسمی حکایت دارد، بیشترین حجم کالاهای قاچاق مربوط به استان های تهران، هرمزگان، بوشهر، فارس، اصفهان، کردستان و آذربایجان شرقی است. به هرحال به نظر می رسد که باید برای این حجم از قاچاق فکری کرد و شرایط را به گونه ای فراهم کرد که برخوردها با قاچاق و قاچاقچیان شکلی قاطع به خود بگیرد.

Let’s block ads! (Why?)


Source: New feed

سایر عناوین مرتبط:

آگهی های معمولی
مطالب مشابه

سه سنگ پیش پای وام۴۰میلیونی مسکن مهر/وامی که خیال پرداختش نیست

به گزارش خبرنگار مهر در حالی که افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر آغاز شده است اما سازندگان مسکن مهر تمایلی برای دریافت این وام ندارند؛ شرایط سخت پیش روی انبوه سازان موجب شده آنها عطای افزایش وام(۳۰ به ۴۰ میلیون تومان) را به لقایش ببخشند؛ البته در این میان تعدادی هم با تجمع

امدادرسانی به سیل زدگان در ۹ استان/ اسکان اضطراری ۵۵۰ نفر

شاهین فتحی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح جزئیات عملیات امدادرسانی در حوادث سیل و آبگرفتگی پرداخت و افزود: از ۲۴ بهمن تا ساعت ۶ صبح سه شنبه ۲۶ بهمن ۹۵، ۹ استان اصفهان، ایلام، فارس، تهران، خراسان رضوی و شمالی، بوشهر، کهگیلویه و هرمزگان، تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار داشتند. وی با

۱۴ فوریه ۲۰۱۱؛ سرآغاز نبرد خون و شمشیر/ انقلاب همچنان شعله می‌کشد

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل ـ رامین حسین آبادیان: اقدامات خصمانه و تبعیض آمیز رژیم آل خلیفه در برخورد با مردم بحرین و به ویژه شیعیان سرمنشأ ظهور و بروز قیام مردمی در این کشور شد. انقلابیون بحرین در روز ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ دست به خیزش مردمی گسترده و غیرقابل پیش بینی علیه آل

مخالف آشتی ملی نیستم/ فتنه‌گران با قبول اشتباه به مردم بپیوندند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تسلیت ایام شهادت دخت گرامی پیامبر(ص) «حضرت فاطمه زهرا(س)»، حب اهل بیت و عرض ادب به ساحت ایشان را از موجبات ترقی انسان به مدارج عالی معنوی دانست و تصریح کرد: متاسفانه گاهی

قطعا اصولگرایان در مقابل روحانی یک کاندیدا خواهند داشت

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد، به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در ابتدای این نشست گفت: از خبرگزاری مهر که میزبانی جلسه را بر عهده گرفته، تشکر می‌کنم، ایام شهادت حضرت فاطمه

افزایش روابط اصلاح طلبان با رهبری نظام یک ضرورت است

حجت الاسلام مجید انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جایگزین آیت الله هاشمی در جریان اصلاحات گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک شخصیت فراجناحی بودند و همه جناح‌ها از حمایت و اندیشه ایشان استفاده می کردند؛ بنابراین به طور طبیعی جریان گسترده اصلاح طلبی نیز آیت الله هاشمی را به عنوان ذخیره انقلاب

تنزل ۶پله ای ایران در توسعه دولت الکترونیک/جدول کشورهای برتر جهان

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت ایران در شاخص جهانی توسعه دولت الکترونیک (EGDI) که از سوی دپارتمان امور اقتصادی سازمان ملل متحد اعلام شده ایران را در جایگاه ۱۰۶ در میان ۱۹۳ کشور جهان قرار داده است. این درحالی است که در چند سال اخیر، در اسناد بالادستی کشور، بر رشد جایگاه ایران در منطقه

قطار «شعر فجر» در ایستگاه محافل/ خبری از گفتمان‌سازی نیست

خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: یکی از مهمترین اتفاق‌های سالانه پیرامون شعر در کشور برگزاری جشنواره شعر فجر و در جریان برگزاری این جشنواره نیز برپایی محافل شعر خوانی در برخی نقاط داخل و خارج از کشور است. جریانی که در دوسال گذشته  شدت و جدیت بیشتری داشته و تقریبا در طول چند دوره برگزاری این جشنواره

تایید توافق آتش بس در سوریه/ برکت وجود «ترامپ» احمق برای مستضعفان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت شیخ «حسین عبید» یکی از اعضای شورای مرکزی این جنبش آغاز شد. در همین راستا، «سید حسن نصرالله» تاکید کرد: زمانی که خبر فقدان شیخ حسین عبید را شنیدم، احساسات زیادی در من ایجاد شد ولی مهم ترین آنها،

برگزاری مداوم انتخابات و تصمیم گیری مردم از افتخارات انقلاب است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی در هشتمین جشنواره بین‌المللی فارابی با اشاره به اینکه خوشحالم که فرصتی را در جمع شما اندیشمندان، فرهنگیان، صاحب‌نظران و پژوهشگران و نیز نویسندگان بزرگی که در زمینه علوم انسانی و اسلامی تلاش کردند و می‌کنند، حاضر شدم، گفت: جشنواره فارابی همواره به عنوان تجلیل و تکریم از

نامه اعتراضی مجمع نمایندگان خوزستان به رئیس‌جمهور

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان خوزستان در جایگاه هیأت رئیسه حاضر شده و با پزشکیان صحبت کردند. علی‌عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: مجمع نمایندگان خوزرستان با حضور درجایگاه هیأت رئیسه، اعتراض خود را به قطع آب و برق در

برجام حاصل برداشته شدن سایه جنگ/دیپلماسی ما در تراز انقلاب نیست

خبرگزاری مهر، گروه سیاست، جواد بخشی الموتی: «والفجر ۸»؛ این مفهوم تنها عنوان یکی از عملیات هایی دفاع مقدس نیست. والفجر ۸ نماد «ما می توانیم» و اتکا به تفکر و اندیشه جوانانی است که با تکیه بر همان داشته ها در ۲۰ بهمن سال ۶۴ کاری کردند کارستان. عملیات والفجر ۸ نقطه عطفی در

برجام موفقیت بزرگ دیپلماتیک بود/ ترامپ و اردوغان همسو نیستند

خبرگزاری مهر– گروه بین الملل– شقایق لامع زاده: با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری جدید آمریکا شاهد رویکرد جدیدی از وی در حوزه سیاست خارجی هستیم. سیاست خارجی شماری از کشورها متاثر از سیاست ها و استراتژی های اعلام شده از سوی ترامپ شده است.  در این میان ترکیه و مناسبات فیمابین آن

بحران در خوزستان؛ مدیریت به سبک «هرچه پیش آید خوش آید»

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها: همه‌چیز یک‌دفعه اتفاق افتاد، خوزستانی‌ها تا به خودشان آمدند نه آب داشتند، نه برق و نه می‌توانستند از تلفن‌هایشان استفاده کنند؛ البته این ماجرا برای مسئولان خوزستان دیگر نه «اتفاق» است و نه «یک‌دفعه» رخ‌داده، بارهاست که این مشکل مسئولان این استان را غافلگیر می‌کند. وزیر نیرو می‌گوید «این پدیده‌ها، پدیده‌های

نمی‌شود در هنر فقط موزه‌داری کرد/ با ندای طبیعت به دل آن می‌روم

خبرگزاری مهر-گروه هنر-آزاده سهرابی: رضا کیانیان این روزها سومین نمایشگاه انفرادی عکس خود را در گالری آرت سنتر برپا کرده است؛ نمایشگاهی با عنوان «دچار آبی بیکران» با نمایش دو مجموعه ۱۲ تایی از مجموعه «مرداب» و «کهکشان» که کیانیان از هر عکس این دو مجموعه یک ادیشن را برای فروش ارائه داده است. کیانیان

ملی گرایی اقتصادی ترامپ برای عامه مردم آمریکا نفعی ندارد

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-جواد حیران نیا و پیمان یزدانی: انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نهایتا با انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور چهارسال آینده این کشور پایان یافت. اظهارات و موضع گیری های دونالد ترامپ در خصوص بسیاری از مسائل جهانی در هفته های گذشته حکایت از آن دارد جهان شاهد شروع فصلی

پدافند ایران برای مقابله با تحریم بانکی/جایگزینی یورو و ارزمحلی

به گزارش خبرنگار مهر، گره تحریم های بانکی هنوز به صورت کامل باز نشده و نقل و انتقالات پولی اگرچه نسبت به گذشته کمی روان تر شده است، اما هنوز هم جاده نقل و انتقالات و گشایش های مالی، با دست اندازهای زیادی مواجه است. بسیاری از بانکهای دنیا هنوز هم به دلایل مختلف از

اعراب نگران رویکرد ترامپ؛ شیخ‌نشینان در جستجوی جایگزین واشنگتن

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل–محمد مهدی ملکی: در حالی روزهای آغازین از ورود ترامپ به کاخ سفید را می‌گذرانیم که شاید بسیاری از کشورها در نقاط مختلف دنیا نگران وضعیت جدید در آمریکا و به تبع آن تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم سیاسی و اقتصادی گسترده‌ای که می‌تواند هرگونه تصمیم‌گیری واشنگتن در وضعیت آن کشورها بگذارد،

تازه کارها بدانند در برابر ملت ایران باید با احترام سخن بگویند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار داشت: بسیاری از رهبران و فرزندان دلیر خود را از دست داده است اما همچنان ملت ایران در پی آرمان های بلند انقلاب می رود و می دود. وی افزود: امروز امام خمینی، آیت الله طالقانی، شهید مطهری،

حضور میلیونی مردم پاسخ حرف‌های نادرست سردمداران جدید کاخ سفید است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز جمعه و در مسیر راهپیمایی باشکوه مردم تهران در جمع خبرنگاران، با قدردانی از حضور میلیونی مردم در این مراسم در سراسر کشور، اظهار داشت: مردم با حضور گسترده خود بار دیگر به جهانیان نشان دادند که انقلاب زنده است و به سمت اهداف بلند خود حرکت

حضور رئیس جمهور به همراه برخی اعضای کابینه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی به همراه محمد جواد ظریف وزیر خارجه، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و محمود واعظی وزیر ارتباطات هم به جمع راهپیمایان پیوستند. وی به همراه برخی از اعضای کابینه اش از تقاطع حافظ به سمت چهارراه ولیعصر در مراسم ۲۲ بهمن شرکت کرده است. Let’s

نمایش وحدت ملی در سالگرد پیروزی انقلاب/ ۳۸ سال اقتدار

به گزارش خبرنگار، راهپیمایی میلیونی ملت ایران در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به طور همزمان ساعت ۹ صبح در سراسر کشور و با حضور چشمگیر مردم آغاز شد. همزمان با مردم سراسر کشور، مردم انقلابی تهران نیز از ساعت ۹ صبح راهپیمایی باشکوه خود از مسیرهای ده‌گانه به سمت میدان آزادی را

مهمان جدید والیبال و عبور آبی‌هااز ژاوی/خط قرمز روی قهرمان المپیک

به گزارش خبرنگار مهر، این هفت روز ورزش بیشتر از آنکه با حاشیه، برکناری، استعفا، دوپینگ و … مواجه شود با صعود و قهرمانی و مدال و در کل اتفاقات مثبت همراه بود تا در کل این هفته رو به پایان حداقل برای ورزشی ها خوش یمن باشد. این هفته برای ورزش ایران و اهالی

دعوت برای حضور پرشور ملت در «عید انقلاب»؛۲۲ بهمن روز پاسخ به دشمن

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: دوباره زمان حضور شد تا نوبت به تکلیف من و تو برسد، تکلیف «حضور»، تکلیفی که خوب بلد هستیم، یاد گرفته‌ایم که باشیم، پای همه‌چیزهایی که سخت به دست آورده‌ایم و برای نگه‌داشتنش هم سفت‌وسخت ایستاده‌ایم.  «روز بیست‌ودوّم بهمن، مردم جواب این تهدیدها و این حرفها را در خیابان خواهند

کارنامه ۱۰ماهه پروازهای ایران/نشست و برخاست ها ۱۷ درصد رشد کرد

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آماری که شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از نشست و برخاست، اعزام و پذیرش، ارسال و پذیرش پست و پروازهای عبوری در دی ماه سال ۹۵ منتشر کرده است، در اولین ماه از فصل زمستان در همه این موارد شاهد رشد بودیم. بر طبق آمارها، تعداد نشست و

نگاهی به پشت پرده انتخاب اعضای دولت آمریکا

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل–عبدالحمید بیاتی: دولت جدید آمریکا به دلیل حضور افراد ثروتمند در پست های کلیدی آن به کابینه میلیاردرها مشهور شده است و در همین رابطه «بتسی دیواس» نیز به سمت وزیر آموزش منصوب شده است. هر چند نمایندگان دموکرات کنگره با انتصاب دیواس به این سمت مخالف بودند اما رای «مایک

با تهدیدات آمریکا مقابله می کنیم/ آمادگی برای گفتگو با عربستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «علاء الدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که آمریکا نتوانست خطوط قرمز ایران در منطقه را زیر پا بگذارد و به آنها هرگز اجازه نخواهیم داد این کار را بکنند. بروجردی در گفتگو با شبکه المیادین تاکید کرد که

«قیامِ قم»،«بی‌تابی تهران»و«موجِ مشهد» ایران؛ حماسه ماندگار

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: ماه بهمن برای خودش حکایتی است، روایتی که از قبل‌ترها شروع شد و بهمن‌ماه ثمر داد؛ بعد از جوانه زدن طی بیش از سه دهه بالنده شده و اوج گرفت و حالا برای خودش درخت تنومندی شده و نه‌تنها منطقه که دنیا را تحت تأثیر قرار داده است. همین روزها

رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۶۳۱ نفر از محکومان موافقت کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آستانه فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۶۳۱ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه

آمار سایت

 • 1
 • 3,294
 • 391
 • 4,965
 • 432
 • 21,186
 • 81,927
 • 400,045
 • 837,485
 • 24,163
 • 5,146