Please disable Adblock!
تلفن تماس : 09144097325
آگهی ها ویژه

تازه کارها بدانند در برابر ملت ایران باید با احترام سخن بگویند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار داشت: بسیاری از رهبران و فرزندان دلیر خود را از دست داده است اما همچنان ملت ایران در پی آرمان های بلند انقلاب می رود و می دود.

وی افزود: امروز امام خمینی، آیت الله طالقانی، شهید مطهری، شهید بهشتی، هاشمی رفسنجانی و بسیاری از بزرگان، سرداران  و دلاوران در میان ما نیستند. زنان و مردان خالص و بی توقعی که در سراسر این کشور در شهر و روستا حماسه های بزرگ آفریدند و به دامن رحمت حق پیوستند اما دغدغه ما، دغدغه های ۳۸ سال پیش است.

وی تاکید کرد: دغدغه ما، دغدغه پیشرفت است. پیشرفت، معنویت، عدالت آزادی و حاکمیت ملی است و در یک کلمه دغدغه ما تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است. همان راهی که در ۳۸ سال گذشته با افتخار ادامه دادیم و باید با گام هایی بلندتر تا رسیدن به اهداف نهایی ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نقطه عطف مهم تاریخ ایران است، گفت: نقطه عطف تاریخ کشور استبدادزده و استعمار زده ایم. انقلاب ۵۷ کشور ایران را از وابستگی به بیگانگان، از وابستگی به آمریکا آزاد کرد و سرنوشت ملت در اختیار مردم قرار گرفت.

وی افزود: شما کدام انقلابی را سراغ دارید که هنوز دو ماه از پیروزی آن نگذشته باشد مردم برای رفراندوم مهم به پای صندوق آرا دعوت شده باشند. درست ۴۷ روز بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام مردم در صف های طولانی پای صندوق آرا رفتند و به جمهوری اسلامی ایران رای دادند. شما کدام انقلابی را سراغ دارید که در یک سالگی اش بعد از ۱۰ ماه صاحب قانون اساسی شده باشد.

وی ادامه داد: کدام انقلابی را سراغ دارید که در سال اول انقلاب ۵ بار مردم پای صندوق آرا رفته باشند. کدام انقلابی را سراغ دارید که همه مسئولین بلندپایه کشور از طریق انتخابات به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بار مسئولیت را به دوش کشیده باشند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی انقلاب همه ایرانیان، اقوام و مذاهب ایرانی است، گفت: انقلاب همه اقشار و همه نسل هاست. امروز هم جوانان ما، نوجوانان ما در انقلاب اسلامی در تثبیت و ادامه راه آن همانند جوانان سال ۵۷ با نشاط و ایثار راه انقلاب را ادامه می دهند.

رئیس جمهور ادامه داد: راه ما راه شهیدان و ایثارگران است و از مسیر انقلاب ، امام و رهبری معظم انقلاب، در هیچ شرایطی دست برنخواهیم داشت.

روحانی تصریح کرد: همه آنهایی که امروز به نام ائتلاف و اقتدار ملت ایران، پاسداشت میراث و تمدن اسلامی – ایرانی، خواهان پیشرفت و توسعه سرزمین ایران هستند، میراث‌داران واقعی انقلاب اسلامی می باشند که به انقلابی بودن خود افتخار می‌کنند.

رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: همه آنهایی که اسلام را دین رحمت، اخلاق، عدالت، آزادگی، دفاع از حق، سلطه‌ستیزی، انصاف و اعتدال می‌دانند، فرزندان این انقلاب بزرگ هستند.

روحانی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی تنها در حافظه تاریخی ملت ایران نیست، بلکه در سراسر زندگی، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و همه جوانب زندگی فردی و جمعی ما حضور دارد، اظهار داشت: آرمان‌ها و اندیشه انقلاب زنده است و باقی خواهد ماند. به عنوان یک سرباز از ابتدای نهضت اسلامی در سال ۴۱ در همه فرازها و فرودهای انقلاب اسلامی در کنار سرداران انقلاب و معمار فقید، امام راحل بودم که به صراحت می‌گویم بینش، منش و روش انقلابی، جذب بیشتر اذهان و افراد به سمت انقلاب است.

رییس‌ جمهور گفت: انقلابی‌ بودن یعنی پویایی، مقاومت، آزادگی و با تنگ‌اندیشی و با خودمداری سازگار نیست.

روحانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دریاچه نبوده،‌بلکه رود خروشان و جاری است که همه نسل های امروز و فردا به آن می‌پیوندند، افزود: امروز باید انقلاب اسلامی را بیش از گذشته تثبیت کرده و به تکامل برسانیم.

رییس‌ جمهور گفت: امروز روز تثبیت جمهوریت، اسلامیت ، آزادی، استقلال، حقوق اساسی ملت ایران، احقاق حقوق شهروندی تک تک افراد ملت، کرامت مردم ایران‌زمین و روزی است که همه باید در برابر قانون، اساسی، ‌احساس برابری را با تمام وجود لمس کنند.

روحانی تأکید کرد: انقلاب اسلامی، زمانی به اهداف بلند خود رسیده است که همه ۸۰ میلیون ملت ایران در برابر قانون برابر باشند و امتیازخواهی و ویژه‌خواری در کشور برای همیشه رخت بربندد.

رییس‌ جمهور ادامه داد: انقلاب اسلامی زمانی به قله رسیده که اعتماد ما بهم دیگر به سرمنزل کمال رسیده باشد. انقلاب وقتی به تکامل رسیده که حق امید ملت نسبت به آینده نظام و انقلاب روز به روز بیشتر شود.

روحانی تصریح کرد: وظیفه و تکلیف ما در برابر انقلاب اسلامی راستگویی، درست‌کرداری، پاسخگویی در برابر ملت و جامعه و کشوری است که از تنش و تشنج به دور و راه برای توسعه، تعالی و پیشرفت باز باشد.

رییس‌ جمهور ادامه داد: باید معیشت مردم را برای زندگی راحت‌تر آماده کنیم تا نخبگان، فعالان حوزه فرهنگ و سیاست به طور کامل احساس امنیت کنند.

روحانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تاکنون راه‌های سخت و دشواری را طی کرده است، افزود: این انقلاب از امواج ترور در سال‌های اولیه و تجاوز و جنگ توسط ملت فداکار ایران رهانیده شد و شهیدان سربلند، جانبازان پرافتخار، آزادگان سرافراز و همه ایثارگران انقلاب و دفاع مقدس، سندها و پرچم‌های پرافتخار ملت و کشور هستند.

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه باید این سرمایه‌های بزرگ ملی را قدر بدانیم و در برابر خانواده بزرگ شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، سر تعظیم فرود آوریم، اظهار داشت: به جهانیان اعلام می‌کنیم که راه ما راه شهیدان و ایثارگران است و از مسیر انقلاب، امام(ره) و مقام معظم رهبری در هیچ شرایط دست بر نخواهیم داشت.

روحانی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران، در پیچ و خم‌های سخت انقلاب راه و مسیر خود را با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، هرگز گم نکرد و مشکلات را پشت سر گذاشته است، افزود: در عرصه بین‌المللی موفق شدیم، شرایط تهدید را به صلح تبدیل کنیم و امروز اقتصاد کشور در حال گذار از رکود به رونق اقتصادی است و تورم مهار شده است.

رییس‌ جمهور تصریح کرد: امروز صنعت نفت، حمل و نقل، کشاورزی و صنایع روز به روز به سمت پیشرفت حرکت می‌کند و در بهداشت، آموزش و پرورش، تأمین اجتماعی و پژوهش در مراحل شکوفایی قرار داریم.

روحانی تصریح کرد: همه سی و هشت سال بعد از انقلاب اسلامی، مسیر افتخارآمیز ملت ایران است.

رییس‌ جمهور در ادامه به تلاش‌های چند سال گذشته کشور در سایه حضور، ایستادگی و فداکاری مردم اشاره کرد و گفت: برای دفاع از حقوقمان پشت سر مقام معظم رهبری ایستادگی کردیم و نتایج بلندی به دست آوردیم. امروز حق هسته‌ای ایران اسلامی در دنیا پذیرفته شده است و محصولات صنعت هسته‌ای ما به دنیا صادر می‌شود و در مسیر تجارت بین‌المللی قرار گرفته‌ایم.

روحانی ادامه داد: امروز آب سنگین تولیدی دانشمندان جوان و عزیز کشورمان به آمریکا و روسیه صادر می‌شود و به کشورهای دیگر نیز صادر می‌کنیم در رآکتور اراک به بازطراحی جدیدی دست یافتیم که مدرن‌تر از گذشته بازسازی و کامل می‌شود.

رییس‌ جمهور با اشاره به دستیابی کشور به مدرن‌ترین سانتریفیوژهای آی‌ آر ۸، گفت: سه سال قبل وعده دادم در کنار، چرخش اقتصاد، سانتریفیوژها هم خواهد چرخید و اکنون دانشمندان با همت ایرانی از سانتریفیوژها آی‌آر۲ تا ۶ عبور کرده و به آی‌آر ۸ رسیده اند که در هفته‌های گذشته توانستیم یواف۶ را به این سانتریفیوژهای مدرن تزریق کنیم و این به معنای پیشرفت دانشمندان و جوانان است.

روحانی با تأکید بر اینکه امروز حق هسته‌ای کشور را بازپس گرفته‌ایم، ادامه داد: از ابتدای پیروزی انقلاب تا سال جاری حتی یک گرم کیک زرد وارد کشور نشد و بدخواهان اجازه نمی‌دادند معامله‌ای در این زمینه صورت گیرد و ما به حول قوه الهی، توانستیم بیش از ۳۵۰ تن اورانیوم و کیک زرد را در عرض این چند ماه وارد کنیم.

رییس‌ جمهور اظهار داشت: با فشار ظالمانه بدخواهان نفت و میعانات نفتی محدود شده بود و امروز مسیر را برای رشد و تولید باز کردیم. میعانات و نفت خام در یکسال گذشته یک میلیون و دویست هزار بشکه صادر می‌شد اما امروز  به دو میلیون و هشتصد هزار بشکه یعنی بیش از دو برابر افزایش صادرات داشته‌ایم.

روحانی گفت: آنهایی که می‌گویند ملت ایران در حال پیشرفت نیست و بدخواهان خارجی که القاء می‌کنند که در ۳۸ سال گذشته پس رفت داشته‌ایم به این آمارها توجه کنند.

رییس‌ جمهوری افزود: ما در اجلاس اوپک حق ملت بزرگ ایران را برای تولید و صادرات نفت با دیپلماسی موفق نفتی پس گرفتیم که این به معنای افتخار ملت ایران است.

روحانی با بیان اینکه موفق شدیم یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار از اموال ملت ایران را از آمریکا بازپس بگیریم و مردم هیچگاه خیانت‌های این کشور را فراموش نخواهند کرد، اظهار داشت: ما در برابر آمریکا که به حقوق ملت تجاوز کرده و با دادگاه ساختگی در سال‌های قبل اموال ایران را غصب کرده است به دادگاه بین‌المللی لاهه شکایت بردیم و حقوقدانان، سیاستمداران و دیپلمات‌های کشور تا دستیابی به حقوق ملت از پای نخواهند نشست.

رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه در طول ۳.۵ سال گذشته به همت جوانان، کارآفرینان، زنان و مردان، روستایی و شهری، توانستیم نرخ رشد اقتصادی را از منهای ۶.۸ دهم به مثبت ۷.۴ دهم تبدیل کرده و تورم را از ۴۰ درصد به ۸ درصد کاهش دهیم ، افزود: در دولت تدبیر و امید موفق شدیم برای اولین بار در طول ۳۷ سال گذشته تراز تجاری صادرات و واردات غیرنفتی را مثبت کنیم.

روحانی ادامه داد: در سال ۹۴ صادرات غیرنفتی نسبت به واردات غیرنفتی بیش از ۹۰۰ میلیون دلار افزایش داشت و این اولین بار بود که به تراز مثبت تجاری دست یافتیم و امسال نیز به حول و قوه الهی صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی می‌گیرد.

رییس‌ جمهور تأکید کرد: بدانید در سال‌های قبل تراز تجاری ۲۰ میلیارد منفی بود و این به معنای آن است که در برابر صادرات، وارد می‌کردیم و ۲۰ میلیارد از پول نفت نیز برای واردات به آن اضافه می‌کردیم، اما امسال ما نه تنها نیازی به پول نفت نداریم، بلکه صادرات غیرنفتی بر واردات غیرنفتی پیشی گرفت که این افتخاری برای ملت، دولت، انقلاب و جوانان است.

دکتر روحانی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اتکای بودجه به نفت، کاهش داشت، افزود: در سال‌های گذشته اتکاء بودجه به نفت مثبت ۴۴ درصد بود، اما از ۳ سال گذشته تاکنون مثبت ۳۲ درصد شده است و این نشان می‌دهد که ما در مسیر اهداف بلند انقلاب اسلامی قرار داریم.

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه امروز در شرایطی هستیم که تا پایان کار دولت یازدهم برای اولین بار برداشت گاز در پارس جنوبی از قطر پیشی خواهد گرفت، گفت: در سال‌های قبل تنها ده فاز در پارس جنوبی به بهره‌برداری رسیده بود اما در دولت یازدهم و تا پایان کار این دولت، یازده فاز به بهره‌برداری می‌رسد و برداشت گاز از ۲۴۰ میلیون متر مکعب در روز قبل از دولت یازدهم، به ۵۰۰ میلیون مترمکعب در سال جاری و تا پایان دولت تدبیر و امید به ۵۶۰ میلیون متر مکعب می‌رسد.

روحانی تصریح کرد: این افتخار بزرگ ملت ایران است که در زمینه برداشت از یک منبع مشترک گازی با کشور همسایه،  ‏با همت مهندسان، کارکنان و جوانان به تعادل رسیدیم.‏

رییس‌ جمهور از افتتاح ۹ طرح مهم پتروشیمی و ۷ طرح مهم دیگر تا پایان کار دولت یازدهم خبر داد و ‏گفت: تولید کشور، نسبت به گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است و صادرات در بخش پتروشیمی، ۴۶ درصد ‏افزایش دارد.‏

روحانی تصریح کرد: آنهایی که در گوشه و کنار نشستند و با فریاد فکر می‌کنند که نظام جمهوری ‏اسلامی ایران فقط شعار می‌دهد و در عمل پیشرفتی ندارد بدانند که ما امروز در بسیاری از زمینه‌ها جزو ۱۰ ‏کشور اول دنیا هستیم و باید این آمار را با ۳۸ سال قبل و وابستگی کشور، به بیگانگان مقایسه کنند.‏

رییس‌ جمهور با اشاره به اهداف بلند انقلاب برای برقراری عدالت و کمک به مستضعفان، گفت: امروز ‏شاهد برق‌رسانی، راه‌سازی و گازرسانی در روستاهای کشور هستیم به گونه‌ای که روستاهای ۲۰ خانوار، دارای ‏برق بوده و تا پایان کار دولت هیچ روستای ده خانواری نیست که برق نداشته باشد.‏

روحانی با بیان اینکه پوشش گازرسانی در دولت یازدهم در سطح کشور ۹۰ درصد افزایش یافته است، ‏گفت: در مناطق دور دست و در فصل سرما، لوله‌های گاز کشیده شد و تا پایان سال، تا زاهدان لوله گاز ‏کشیده خواهد شد تا مردم سیستان و بلوچستان نیز از این نعمت گاز برخوردار شوند.‏

رییس‌ جمهور با بیان اینکه تراز تجاری در کشاورزی در آغاز کار دولت یازدهم ۸ میلیارد دلار کسری ‏داشت اما امروز به برکت دستان پینه بسته کشاورزان غیور، کسری تراز تجاری به ۲ میلیارد دلار رسیده است، ‏گفت: این به معنای آن است که ۶ میلیارد دلار به خودکفایی رسیدیم.‏

روحانی افزایش تولیدات کشاورزی از ۹۷ میلیون تن در سال ۹۲ به ۱۱۸ میلیون تن در سال جاری و ‏همچنین افزایش راندمان بهره برداری بهینه آب از ۳۷ درصد به ۴۲ درصد در سال جاری را بخش دیگری از تلاش‌های دولت ‏یازدهم برای خدمت‌رسانی به ملت شریف ایران برشمرد و گفت: امروز بسیاری از زمین‌های کشاورزی با ‏شرایط و ابزار مدرن کشاورزی، محصولات بیشتری تولید می‌کنند.‏

رییس‌ جمهور به موفقیت دولت در صادرات گندم در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال ۱۱.۵ میلیون تن گندم ‏از کشاورزان خریداری شد و رشد کشاورزی کشور در ۶ ماهه اول سال جاری بالای ۵ درصد است و این بدان ‏معناست که تلاش‌های مضاعف برای استقلال و خودکفایی در کشاورزی از پیام‌های انقلاب بود که این راه ‏ادامه خواهد یافت.‏

روحانی با بیان اینکه وضعیت حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای نسبت به شرایط ۴ سال قبل به مراتب ‏بهتر شده است، افزود: با تلاش دیپلمات‌های کشورمان، تحریم فروش هواپیما به ایران، خاتمه یافت تا مردم ‏با امنیت بیشتری سفرهای هوایی انجام دهند. ‏

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید 564 کیلومتر خط ریلی و راه‌آهن، افتتاح و در حدود هزار کیلومتر دیگر آماده خواهد شد،  گفت: 216 کیلومتر آزادراه، 2511 کیلومتر بزرگراه و 2769 کیلومتر راه‌سازی جدید نیز در این دوره به بهره برداری رسیده است.

روحانی ادامه داد:765 هزار واحد مسکن مهر با تمامی خدمات جانبی از جمله مدرسه، مسجد، کلانتری، جاده و برق تحویل مردم داده شد و به این ترتیب تا آخر دولت یازدهم 845 هزار واحد  در اختیار ملت قرار می‌گیرد.

رییس‌ جمهور گفت: با بهره‌برداری از 7 هزار مگاوات برق رتبه اول منطقه و 14 جهان را کسب کردیم.

روحانی افزود: 21 سد در دولت یازدهم تکمیل و آبگیری شد و مخازن پشت سد، به 4.3 دهم میلیارد متر مکعب رسیده است در همین حال 10 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه قرار دادیم و برای 11 میلیون نفر سبد غذایی مقرر کردیم.

رییس‌ جمهور تأکید کرد: در دولت یازدهم هزینه بستری بیماران در بیمارستان‌ها از 37 درصد به 3 درصد در روستاها و 6 درصد در شهرها کاهش یافته است.

روحانی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر رتبه دوم جهان در زمینه تربیت مهندسان، سوم جهان ‏در رشد علمی و پنجم را در ایجاد اشتغال کسب کرده‌ایم، گفت: بیکاری، معضل بزرگ پیش روی ملت ‏است و در سال گذشته 500 هزار نفر به بیکاران کشور اضافه شد، اما در همین حال 700 هزار شغل ایجاد ‏کردیم و کسب رتبه پنجم جهان در ایجاد اشتغال، به معنای پیشرفت کشور و انقلاب اسلامی است.‏

رییس‌ جمهور کسب رتبه ششم جهان در بخش نانو و هفتم جهانی در توان دفاعی را بخش دیگری از ‏دستاوردهای دولت یازدهم توصیف کرد و گفت: آنهایی که فکر می‌کنند دولت تدبیر و امید تنها به فکر ‏اقتصاد، سیاست خارجی و آزادی فرهنگی و اجتماعی بوده است،‌بدانند در 3.5 سال گذشته تولید سلاح ‏سبک، 15 برابر شد و اقلام راهبردی ما در این دولت به اندازه 1.4 برابر، 10 سال قبل است.‏

روحانی تأکید کرد: این بدان معناست که دولت به همه زوایای نظامی کشور آگاه است و برای دفاع ‏از ملت در برابر دشمنان ، هوشیاری و بیداری کامل دارد.‏

رییس جمهور زندگی بهتر و فضای بازتر برای فعالیت را حق مردم، نخبگان، هنرمندان،‌ دانشگاهیان، ‏تشکل‌ها، اقوام و همه اقشار ایرانی دانست و گفت: باید دست به دست هم دهیم و با فساد و ویژه‌خواری در ‏کشور مبارزه کنیم.‏

روحانی با تأکید بر اینکه با وجود فساد رونق اقتصادی و پیشرفت مورد انتظار دولت و ملت امکان‌پذیر ‏نیست، افزود: در این جامعه مشکلات فراوان اجتماعی از قبیل حاشیه‌نشینی، اعتیاد، طلاق ، بیکاری و فقر ‏وجود دارد و این یعنی راه انقلاب را باید با مدیریت جهادی ادامه دهیم تا به همه اهداف بلند این انقلاب ‏دست یابیم.‏

رییس جمهور با تأکید بر اینکه راه پیشرفت، ‌اتحاد، انسجام، اخلاق، اعتماد به یکدیگر، کمک به دولت و همچنین وحدت قوای سه‌گانه است، گفت: الحمدلله امروز رابطه بسیار خوبی بین قوا، نیروهای مسلح و همه مدافعان کشور وجود دارد .

روحانی خطاب به مردم تأکید کرد: بدانید هرکس سیاه‌نمایی می‌کند و به فکر فضای دو قطبی و تنش در جامعه است، انقلابی نیست. معیار ما برای جوانان راه، و خط امام و مقام معظم رهبری و همچنین قانون اساسی است.

رییس جمهور تصریح کرد: نباید سلیقه‌ها، جناح‌ّبندی‌ها و منافع شخصی معیار باشد.

روحانی با اشاره به مشکلات کنونی منطقه و جهان اظهار داشت: ملت بزرگ ایران با حماسه امروز نشان داد که هراسی به دل راه نمی‌دهد و متأسفانه امروز برخی تازه‌کاران در جهان و از جمله آمریکا قدرت را به دست گرفته‌اند که بدانند باید با ملت ایران تنها با احترام و تکریم حرف بزنند.

رییس جمهور با بیان اینکه ملت بزرگ ایران در برابر تهدیدها، پاسخی قاطع خواهد داد، اظهار داشت: کسانی که در جهان، دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند، بدانند که ملت ایران، یکپارچه و آگاه است و در برابر بدخواهان تا آخر ایستادگی می‌کند.

روحانی خاطر نشان کرد: ما مردمی آگاه، هوشیار، منطقی و فرهیخته داریم که هوشمندی خود را در بزنگاه‌های تاریخی به خوبی نشان داده اند.

رییس جمهور همچنین از تشییع باشکوه پیکر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، توسط مردم شریف ایران قدردانی کرد.

روحانی گفت: ما در برابر هرگونه تهدید، نابخردی و آتش‌افروزی با خرد، ایستادگی و قدرت، خواهیم ایستاد و قدرت ما تنها از ملت بزرگ ایران نشأت گرفته است. ما به دنبال تنش نبوده، اما در برابر آنهایی که چشم طمع به کشور دارند با قدرت ایستادگی و در برابر زور و تهدید یکصدا هستیم.

رییس جمهور افزود: به همه بدخواهان ملت شریف ایران اعلام می‌کنم که اینجا ایران بیشه شیران است و هیچ‌کس نمی‌تواند چشم بد به ایران داشته باشد.

روحانی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال 1396 اظهار داشت: در این انتخابات قدرت خود را به جهانیان نشان خواهیم داد و زبان گویای ملت ، صندوق رأی است و همه در پی ساختن ایرانی بزرگ، آباد و مستقل هستیم.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه در پیروی از رهبر معظم انقلاب به دنبال اجماع و انسجام ملی هستیم، ادامه داد: هدف همه ما پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی است و به تمام تلاش‌های 38 سال گذشته ارج می‌نهیم.

روحانی در ابتدای سخنان خود، با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در 38 سال قبل  به نام خداوند و در مسیر دستورات الهی و به دست مردم سرافراز ایران گفت: انقلاب اسلامی پیروزی کلمه بر گلوله، خون بر خشونت، آغاز آزادی ملت بزرگ، استقلال ایران و برپایی جمهوری اسلامی ایران است.

رییس جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی تا امروز فراز و نشیب‌های فراوانی دیده است و بسیاری از رهبران و فرزندان دلیر خود را از دست داده است، تأکید کرد: ملت ایران همچنان در پی آرمان‌های بلند انقلاب است.

روحانی گفت: امروز امام خمینی(ره)، آیت‌الله طالقانی، شهید ان مطهری و  بهشتی و آیت الله هاشمی و بسیاری از بزرگان و سرداران و دلاوران، زنان و مردان خالص و بی‌توقع که در سراسر ایران حماسه‌های بزرگ آفریدند، به رحمت حق پیوستند، اما دغدغه‌های ما همان دغدغه‌های 38 سال پیش است.

رییس جمهور افزود: دغدغه ما، پیشرفت، معنویت، عدالت، ‌آزادی، حاکمیت ملی و در یک کلمه تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است و همان راهی که الحمدلله در سی و هشت سال گذشته تا کنون ادامه داده‌ایم باید با گام‌های بلندتر تا رسیدن به اهداف نهایی ادامه دهیم.

روحانی خطاب به ملت بزرگ ایران گفت: انقلاب اسلامی، نقطه عطف مهم تاریخ کشور استبداد زده و استعمارزده ایران بود و انقلاب سال 57 کشور را از وابستگی بیگانگان آزاد کرد و سرنوشت ملت را در اختیار خودشان قرار داد.

رییس جمهور افزود: کدام انقلاب را سراغ دارید که هنوز دو ماه از پیروزی آن نگذشته باشد، مردم برای یک رفراندوم مهم به پای صندوق آراء دعوت شده باشند و درست 47 روز بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام خمینی(ره) مردم در صف طولانی پای صندوق آراء حاضر شدند و به جمهوری اسلامی  ایران رأی دادند.

روحانی گفت: کدام انقلاب را سراغ دارید که در سال اول انقلاب ، مردم آن کشور 5 بار پای صندوق آراء رفته باشند و همه مسئولین بلندپایه از طریق انتخابات به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بار مسئولیت را بر دوش می‌گیرند.

Let’s block ads! (Why?)


Source: New feed

سایر عناوین مرتبط:

آگهی های معمولی
مطالب مشابه

سه سنگ پیش پای وام۴۰میلیونی مسکن مهر/وامی که خیال پرداختش نیست

به گزارش خبرنگار مهر در حالی که افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر آغاز شده است اما سازندگان مسکن مهر تمایلی برای دریافت این وام ندارند؛ شرایط سخت پیش روی انبوه سازان موجب شده آنها عطای افزایش وام(۳۰ به ۴۰ میلیون تومان) را به لقایش ببخشند؛ البته در این میان تعدادی هم با تجمع

امدادرسانی به سیل زدگان در ۹ استان/ اسکان اضطراری ۵۵۰ نفر

شاهین فتحی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح جزئیات عملیات امدادرسانی در حوادث سیل و آبگرفتگی پرداخت و افزود: از ۲۴ بهمن تا ساعت ۶ صبح سه شنبه ۲۶ بهمن ۹۵، ۹ استان اصفهان، ایلام، فارس، تهران، خراسان رضوی و شمالی، بوشهر، کهگیلویه و هرمزگان، تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار داشتند. وی با

تارهای عنکبوتی قاچاقچیان به دورتولید/انبارها پر از قاچاق،آتش کو؟!

خبرگزاری مهر– گروه اقتصادی: قاچاق، حتی اسمش هم ناخوشایند است؛ چه برسد به رخنه عنکبوتی‌اش در بازار ایران که در برخی حوزه ها مجال نفس کشیدن را از تولید داخلی گرفته است. هر روز هم که می گذرد، نامش بیشتر در اقتصاد ملی آزاردهنده می شود. کالاهایی که به راحتی با زرق و برق و بلعیدن

۱۴ فوریه ۲۰۱۱؛ سرآغاز نبرد خون و شمشیر/ انقلاب همچنان شعله می‌کشد

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل ـ رامین حسین آبادیان: اقدامات خصمانه و تبعیض آمیز رژیم آل خلیفه در برخورد با مردم بحرین و به ویژه شیعیان سرمنشأ ظهور و بروز قیام مردمی در این کشور شد. انقلابیون بحرین در روز ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ دست به خیزش مردمی گسترده و غیرقابل پیش بینی علیه آل

مخالف آشتی ملی نیستم/ فتنه‌گران با قبول اشتباه به مردم بپیوندند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تسلیت ایام شهادت دخت گرامی پیامبر(ص) «حضرت فاطمه زهرا(س)»، حب اهل بیت و عرض ادب به ساحت ایشان را از موجبات ترقی انسان به مدارج عالی معنوی دانست و تصریح کرد: متاسفانه گاهی

قطعا اصولگرایان در مقابل روحانی یک کاندیدا خواهند داشت

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد، به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در ابتدای این نشست گفت: از خبرگزاری مهر که میزبانی جلسه را بر عهده گرفته، تشکر می‌کنم، ایام شهادت حضرت فاطمه

افزایش روابط اصلاح طلبان با رهبری نظام یک ضرورت است

حجت الاسلام مجید انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جایگزین آیت الله هاشمی در جریان اصلاحات گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک شخصیت فراجناحی بودند و همه جناح‌ها از حمایت و اندیشه ایشان استفاده می کردند؛ بنابراین به طور طبیعی جریان گسترده اصلاح طلبی نیز آیت الله هاشمی را به عنوان ذخیره انقلاب

تنزل ۶پله ای ایران در توسعه دولت الکترونیک/جدول کشورهای برتر جهان

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت ایران در شاخص جهانی توسعه دولت الکترونیک (EGDI) که از سوی دپارتمان امور اقتصادی سازمان ملل متحد اعلام شده ایران را در جایگاه ۱۰۶ در میان ۱۹۳ کشور جهان قرار داده است. این درحالی است که در چند سال اخیر، در اسناد بالادستی کشور، بر رشد جایگاه ایران در منطقه

قطار «شعر فجر» در ایستگاه محافل/ خبری از گفتمان‌سازی نیست

خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: یکی از مهمترین اتفاق‌های سالانه پیرامون شعر در کشور برگزاری جشنواره شعر فجر و در جریان برگزاری این جشنواره نیز برپایی محافل شعر خوانی در برخی نقاط داخل و خارج از کشور است. جریانی که در دوسال گذشته  شدت و جدیت بیشتری داشته و تقریبا در طول چند دوره برگزاری این جشنواره

تایید توافق آتش بس در سوریه/ برکت وجود «ترامپ» احمق برای مستضعفان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت شیخ «حسین عبید» یکی از اعضای شورای مرکزی این جنبش آغاز شد. در همین راستا، «سید حسن نصرالله» تاکید کرد: زمانی که خبر فقدان شیخ حسین عبید را شنیدم، احساسات زیادی در من ایجاد شد ولی مهم ترین آنها،

برگزاری مداوم انتخابات و تصمیم گیری مردم از افتخارات انقلاب است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی در هشتمین جشنواره بین‌المللی فارابی با اشاره به اینکه خوشحالم که فرصتی را در جمع شما اندیشمندان، فرهنگیان، صاحب‌نظران و پژوهشگران و نیز نویسندگان بزرگی که در زمینه علوم انسانی و اسلامی تلاش کردند و می‌کنند، حاضر شدم، گفت: جشنواره فارابی همواره به عنوان تجلیل و تکریم از

نامه اعتراضی مجمع نمایندگان خوزستان به رئیس‌جمهور

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان خوزستان در جایگاه هیأت رئیسه حاضر شده و با پزشکیان صحبت کردند. علی‌عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: مجمع نمایندگان خوزرستان با حضور درجایگاه هیأت رئیسه، اعتراض خود را به قطع آب و برق در

برجام حاصل برداشته شدن سایه جنگ/دیپلماسی ما در تراز انقلاب نیست

خبرگزاری مهر، گروه سیاست، جواد بخشی الموتی: «والفجر ۸»؛ این مفهوم تنها عنوان یکی از عملیات هایی دفاع مقدس نیست. والفجر ۸ نماد «ما می توانیم» و اتکا به تفکر و اندیشه جوانانی است که با تکیه بر همان داشته ها در ۲۰ بهمن سال ۶۴ کاری کردند کارستان. عملیات والفجر ۸ نقطه عطفی در

برجام موفقیت بزرگ دیپلماتیک بود/ ترامپ و اردوغان همسو نیستند

خبرگزاری مهر– گروه بین الملل– شقایق لامع زاده: با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری جدید آمریکا شاهد رویکرد جدیدی از وی در حوزه سیاست خارجی هستیم. سیاست خارجی شماری از کشورها متاثر از سیاست ها و استراتژی های اعلام شده از سوی ترامپ شده است.  در این میان ترکیه و مناسبات فیمابین آن

بحران در خوزستان؛ مدیریت به سبک «هرچه پیش آید خوش آید»

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها: همه‌چیز یک‌دفعه اتفاق افتاد، خوزستانی‌ها تا به خودشان آمدند نه آب داشتند، نه برق و نه می‌توانستند از تلفن‌هایشان استفاده کنند؛ البته این ماجرا برای مسئولان خوزستان دیگر نه «اتفاق» است و نه «یک‌دفعه» رخ‌داده، بارهاست که این مشکل مسئولان این استان را غافلگیر می‌کند. وزیر نیرو می‌گوید «این پدیده‌ها، پدیده‌های

نمی‌شود در هنر فقط موزه‌داری کرد/ با ندای طبیعت به دل آن می‌روم

خبرگزاری مهر-گروه هنر-آزاده سهرابی: رضا کیانیان این روزها سومین نمایشگاه انفرادی عکس خود را در گالری آرت سنتر برپا کرده است؛ نمایشگاهی با عنوان «دچار آبی بیکران» با نمایش دو مجموعه ۱۲ تایی از مجموعه «مرداب» و «کهکشان» که کیانیان از هر عکس این دو مجموعه یک ادیشن را برای فروش ارائه داده است. کیانیان

ملی گرایی اقتصادی ترامپ برای عامه مردم آمریکا نفعی ندارد

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-جواد حیران نیا و پیمان یزدانی: انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نهایتا با انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور چهارسال آینده این کشور پایان یافت. اظهارات و موضع گیری های دونالد ترامپ در خصوص بسیاری از مسائل جهانی در هفته های گذشته حکایت از آن دارد جهان شاهد شروع فصلی

پدافند ایران برای مقابله با تحریم بانکی/جایگزینی یورو و ارزمحلی

به گزارش خبرنگار مهر، گره تحریم های بانکی هنوز به صورت کامل باز نشده و نقل و انتقالات پولی اگرچه نسبت به گذشته کمی روان تر شده است، اما هنوز هم جاده نقل و انتقالات و گشایش های مالی، با دست اندازهای زیادی مواجه است. بسیاری از بانکهای دنیا هنوز هم به دلایل مختلف از

اعراب نگران رویکرد ترامپ؛ شیخ‌نشینان در جستجوی جایگزین واشنگتن

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل–محمد مهدی ملکی: در حالی روزهای آغازین از ورود ترامپ به کاخ سفید را می‌گذرانیم که شاید بسیاری از کشورها در نقاط مختلف دنیا نگران وضعیت جدید در آمریکا و به تبع آن تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم سیاسی و اقتصادی گسترده‌ای که می‌تواند هرگونه تصمیم‌گیری واشنگتن در وضعیت آن کشورها بگذارد،

حضور میلیونی مردم پاسخ حرف‌های نادرست سردمداران جدید کاخ سفید است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز جمعه و در مسیر راهپیمایی باشکوه مردم تهران در جمع خبرنگاران، با قدردانی از حضور میلیونی مردم در این مراسم در سراسر کشور، اظهار داشت: مردم با حضور گسترده خود بار دیگر به جهانیان نشان دادند که انقلاب زنده است و به سمت اهداف بلند خود حرکت

حضور رئیس جمهور به همراه برخی اعضای کابینه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی به همراه محمد جواد ظریف وزیر خارجه، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و محمود واعظی وزیر ارتباطات هم به جمع راهپیمایان پیوستند. وی به همراه برخی از اعضای کابینه اش از تقاطع حافظ به سمت چهارراه ولیعصر در مراسم ۲۲ بهمن شرکت کرده است. Let’s

نمایش وحدت ملی در سالگرد پیروزی انقلاب/ ۳۸ سال اقتدار

به گزارش خبرنگار، راهپیمایی میلیونی ملت ایران در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به طور همزمان ساعت ۹ صبح در سراسر کشور و با حضور چشمگیر مردم آغاز شد. همزمان با مردم سراسر کشور، مردم انقلابی تهران نیز از ساعت ۹ صبح راهپیمایی باشکوه خود از مسیرهای ده‌گانه به سمت میدان آزادی را

مهمان جدید والیبال و عبور آبی‌هااز ژاوی/خط قرمز روی قهرمان المپیک

به گزارش خبرنگار مهر، این هفت روز ورزش بیشتر از آنکه با حاشیه، برکناری، استعفا، دوپینگ و … مواجه شود با صعود و قهرمانی و مدال و در کل اتفاقات مثبت همراه بود تا در کل این هفته رو به پایان حداقل برای ورزشی ها خوش یمن باشد. این هفته برای ورزش ایران و اهالی

دعوت برای حضور پرشور ملت در «عید انقلاب»؛۲۲ بهمن روز پاسخ به دشمن

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: دوباره زمان حضور شد تا نوبت به تکلیف من و تو برسد، تکلیف «حضور»، تکلیفی که خوب بلد هستیم، یاد گرفته‌ایم که باشیم، پای همه‌چیزهایی که سخت به دست آورده‌ایم و برای نگه‌داشتنش هم سفت‌وسخت ایستاده‌ایم.  «روز بیست‌ودوّم بهمن، مردم جواب این تهدیدها و این حرفها را در خیابان خواهند

کارنامه ۱۰ماهه پروازهای ایران/نشست و برخاست ها ۱۷ درصد رشد کرد

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آماری که شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از نشست و برخاست، اعزام و پذیرش، ارسال و پذیرش پست و پروازهای عبوری در دی ماه سال ۹۵ منتشر کرده است، در اولین ماه از فصل زمستان در همه این موارد شاهد رشد بودیم. بر طبق آمارها، تعداد نشست و

نگاهی به پشت پرده انتخاب اعضای دولت آمریکا

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل–عبدالحمید بیاتی: دولت جدید آمریکا به دلیل حضور افراد ثروتمند در پست های کلیدی آن به کابینه میلیاردرها مشهور شده است و در همین رابطه «بتسی دیواس» نیز به سمت وزیر آموزش منصوب شده است. هر چند نمایندگان دموکرات کنگره با انتصاب دیواس به این سمت مخالف بودند اما رای «مایک

با تهدیدات آمریکا مقابله می کنیم/ آمادگی برای گفتگو با عربستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «علاء الدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که آمریکا نتوانست خطوط قرمز ایران در منطقه را زیر پا بگذارد و به آنها هرگز اجازه نخواهیم داد این کار را بکنند. بروجردی در گفتگو با شبکه المیادین تاکید کرد که

«قیامِ قم»،«بی‌تابی تهران»و«موجِ مشهد» ایران؛ حماسه ماندگار

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: ماه بهمن برای خودش حکایتی است، روایتی که از قبل‌ترها شروع شد و بهمن‌ماه ثمر داد؛ بعد از جوانه زدن طی بیش از سه دهه بالنده شده و اوج گرفت و حالا برای خودش درخت تنومندی شده و نه‌تنها منطقه که دنیا را تحت تأثیر قرار داده است. همین روزها

رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۶۳۱ نفر از محکومان موافقت کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آستانه فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۶۳۱ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه

آمار سایت

 • 2
 • 3,299
 • 392
 • 4,965
 • 432
 • 21,191
 • 81,932
 • 400,050
 • 837,490
 • 24,163
 • 5,146