Please disable Adblock!
تلفن تماس : 09144097325
آگهی ها ویژه

۱۴ فوریه ۲۰۱۱؛ سرآغاز نبرد خون و شمشیر/ انقلاب همچنان شعله می‌کشد

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل ـ رامین حسین آبادیان: اقدامات خصمانه و تبعیض آمیز رژیم آل خلیفه در برخورد با مردم بحرین و به ویژه شیعیان سرمنشأ ظهور و بروز قیام مردمی در این کشور شد. انقلابیون بحرین در روز ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ دست به خیزش مردمی گسترده و غیرقابل پیش بینی علیه آل خلیفه زدند. انحصار قدرت و ثروت در نزد یک خاندان خاص و اعمال محدودیت‌های گسترده توسط آنها علیه شهروندان یکی از مهمترین و اساسی‌ترین دلایلی بود که به لبریز شدن کاسه صبر ملت مظلوم بحرین در روز ۱۴ فوریه منجر شد. اکنون ملت بحرین علیرغم تمامی محدودیت‌ها و سرکوب‌ها همچنان خواستار تحقق مطالبات مشروع و به حق خود هستند و در طول سالهای گذشته هیچگاه از هدف خود عقب ننشسته‌اند.

مردم بحرین از زمان آغاز خیزش گسترده خود علیه رژیم آل خلیفه مطالبات گسترده‌ای برای ایجاد اصلاحات گوناگون در این کشور داشتند. از جمله مهمترین مطالبات ملت بحرین می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛ 

*تدوین قانون اساسی جدید که به موجب آن تمامی مذاهب در بحرین از حقوق یکسان برخوردار باشند.

*برگزاری انتخابات پارلمانی به صورت کاملا دموکراتیک.

*آزادی تمامی زندانیان سیاسی که تنها به دنبال اعلام مخالفت خود با رژیم حاکم بازداشت شده اند.

*برگزاری انتخابات دموکراتیک در کشور به طوری که قدرت در کشور به یک خاندان خاص (رژیم آل خلیفه) محدود نباشد.

همانگونه که از موارد ذکر شده پیداست، یکی از اصلی ترین و اساسی ترین مشکلات مردم بحرین با رژیم آل خلیفه، ساختار سیاسی موجود در این کشور است که بر پایه و اساس دیکتاتوری بنا شده است؛ بدین معنا که پادشاه بحرین هیچ ارزشی برای دیدگاه‌های سیاسی مخالف خود در کشور قائل نیست و بر اساس امیال و آرزوهای شخصی خود و خاندانش، در خصوص مسائل مختلف -هرچند که مهم باشند- تصمیم گیری می کند. علاوه بر این، می توان از نخست‌وزیر بحرین به عنوان قدیمی‌ترین نخست‌وزیر جهان نام برد! وی که «خلیفه بن سلمان آل خلیفه» نام دارد، از حدود ۴۵ سال پیش تا به امروز بر مسند نخست وزیری تکیه زده است.

مردم بحرین پس از مشاهده انحصار قدرت در نزد آل‌خلیفه خواستار ایجاد اصلاحات گسترده در ساختار نظامی سیاسی و از بین رفتن تمامی قوانین تبعیض آمیز موجود در قانون اساسی شدندنکته قابل تأمل در خصوص پست نخست وزیری بحرین این است که طبق قانون اساسی این کشور، پارلمان حق انتخاب و یا برکناری شخصِ نخست وزیر را هرچند که بی کفایتی سیاسی‌اش اثبات شود، ندارد. این در حالی است که ملت بحرین از همان ابتدا خواستار روی کار آمدن یک دولت برآمده از آراء مردمی بودند. از همین روی، مردم بحرین پس از مشاهده انحصار قدرت در نزد خاندان آل‌خلیفه خواستار ایجاد اصلاحات گسترده در ساختار نظامی سیاسی و از بین رفتن تمامی قوانین تبعیض آمیز موجود در قانون اساسی شدند؛ مطالبه‌ای که آل خلیفه به جای تلاش برای برآورده ساختن آن، دست به یک سلسله اقدامات سرکوبگرانه گسترده علیه کسانی که خواستار آن بودند، زد.

در طول سالهایی که از آغاز خیزش مردمی در بحرین می گذرد، رژیم آل خلیفه به اقدامات سرکوبگرانه بسیاری برای مهار انقلاب مردم دست زده است. این رژیم از هیچ تلاش مذبوحانه‌ای برای منصرف ساختن انقلابیون بحرینی از مسیری که در پیش گرفته اند، فروگذار نکرده است. هدف قرار دادن منازل مخالفان، تهدید آنها به بازداشت و در مواردی تجاوز جنسی، بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق، سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، احضار و بازداشت علمای برجسته کشور، تعلیق فعالیت های جمعیت الوفاق و مصادره اموال منقول و غیرمنقول آن، محاکمه کودکان ۱۰ تا ۱۲ ساله، سلب تابعیت شیعیان و در مقابل، اعطای تابعیت به اتباع خارجی تنها بخشی از اقداماتی است که رژیم آل خلیفه در طول سالهای گذشته برای سرکوب انقلاب مردمی بحرین انجام داده است. 

دادگاه های وابسته به رژیم آل خلیفه از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون تابعیت ده ها شهروند بحرینی را سلب کرده و به ده ها تبعه خارجی تابعیت بحرینی اعطاء کرده اند. نکته قابل تأمل این است که بیش از ۹۰ درصد از کسانی که تابعیت آنها توسط آل خلیفه سلب شده از شیعیان هستند. رژیم آل خلیفه از طریق به راه انداختن موج سلب تابعیت شیعیان بحرین تلاش کرد تا ضمن پاک کردن صورت مسأله، بافت جمعیتی این کشور را در راستای تحقق منافع و مصالح خود تغییر دهد. مقامات آل خلیفه تصور می کنند که با بیرون راندن شیعیان از سرزمین مادری خود می توانند در مقابل موج عظیم انقلاب مردمی مقاومت کرده و در برابر آن بایستند.

از جمله دیگر اقدامات آل خلیفه برای سرکوب انقلاب مردمی بحرین در طول این سالها درخواست از شورای همکاری خلیج فارس برای اعزام نیروهای سپر جزیره به این کشور استاز جمله دیگر اقدامات آل خلیفه برای سرکوب انقلاب مردمی بحرین در طول این سالها درخواست از شورای همکاری خلیج فارس برای اعزام نیروهای موسوم به «درع الجزیره» (سپر جزیره) به این کشور است. رژیم آل خلیفه پس از درک ناتوانی خود در تحقق مطالبات مشروع مردمی و مشاهده گسترده تر شدن هرچه بیشتر دامنه این تظاهرات طی درخواستی رسمی از شورای همکاری خلیج فارس از این شورا درخواست کرد تا نیروهای موسوم به «درع الجزیره» را به بحرین اعزام کنند. کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس خیلی زود با این درخواست موافقت کرده و نیروهای خود را به بحرین اعزام کردند. نکته قابل تأمل در این زمینه این است که فلسفه تشکیل نیروهای «درع الجزیره» به حمایت از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در برابر تهدیدات خارجی بازمی گردد، حال آنکه این نیروها برای سرکوب مردمی بکار گرفته شدند که تنها جزئی از شهروندان عادی محسوب می شوند.

اکنون نیز که آتش خیزش مردمی در بحرین بیش از پیش شعله‌ور شده، شاهد آن هستیم که رژیم آل خلیفه به روش های وحشیانه و اقدامات غیرانسانی برای محاکمه انقلابیون متوسل شده است. از جمله این اقدامات می توان به اعدام های سلسله وار جوانان بیگناه بحرینی اشاره کرد؛ جوانانی که بدون اثبات اتهاماتشان توسط رژیم آل خلیفه اعدام شده و به شهادت رسیدند. آل خلیفه حتی مجوز عدم برگزاری مراسم تشییع پیکرهای شهدای بحرینی را نیز صادر کرد. از آنچه که امروز در بحرین اتفاق می افتد، می توان به عنوان نبرد خون با شمشیر یاد کرد؛ نبردی که بدون شک در آن، همچون گذشته خون بر شمشیر پیروز خواهد شد. در همین راستا، آل خلیفه در طول حدود دو ماه گذشته به ناحق خون 6 جوان بحرینی را ریخته و آنها را به شهادت رسانده است.

اقدامات ضد حقوق بشری رژیم آل خلیفه امروز دیگر بر هیچکس پوشیده نیست. کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد بارها خواستار همکاری های رژیم آل خلیفه با دفتر این کمیساریا در خصوص مسائل حقوق بشری شده که هیچگاه پاسخی از سوی مقامات این رژیم دریافت نکرده است. در همین ارتباط، روز گذشته وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که مسئولان بحرینی همکاری با دفتر کمیساریای  عالی حقوق بشر سازمان مل درخصوص برنامه کمک فنی به بحرین طی ماه های اخیر را متوقف کردند. «زید بن رعد» کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل در سخنرانی خود در افتتاحیه سی وسومین دور از نشست شورای حقوق بشر از مسئولان آل خلیفه خواسته بود که به توصیه های حقوق بشر عمل کنند و با این دفتر و در زمینه اقدامات خاص ویژه حقوق بشر همکاری بیشتری داشته باشند.

کمیته حقوق بشر بحرین در گزارش تکان دهنده خود از سلسله اقدامات رژیم آل خلیفه در نقض گسترده حقوق بشر در بحرین خواستار آزادی تمامی زندانیان سیاسی و تعیین ساز و کارهایی به منظور آغاز گفتگو با مخالفان شده استعلاوه بر این، تاکنون گزارش های متعددی از سوی کمیته حقوق بشر بحرین در خصوص اقدامات ضد حقوق بشری رژیم آل خلیفه منتشر شده است. این کمیته در یکی از آخرین گزارشهای خود در این خصوص اعلام کرده است: «نظامیان رژیم آل خلیفه به ویژه در ایام محرم الحرام و روزهای تاسوعا و عاشورا اقدام به جمع آوری تمامی پرچم هایی که بر روی آن اسماء مقدس نگاشته شده است، می کنند. بسیاری از سخنوران و مداحان بحرینی و همچنین کسانی که در مراسم های عزاداری محرم الحرام شرکت می کنند، توسط دادستانی آل خلیفه برای بازجویی فراخوانده می شوند».

کمیته حقوق بشر بحرین در گزارش تکان دهنده خود از سلسله اقدامات رژیم آل خلیفه در نقض گسترده حقوق بشر در بحرین خواستار آزادی تمامی زندانیان سیاسی و تعیین ساز و کارهایی به منظور آغاز گفتگو با مخالفان شده است. این کمیته همچنین از رژیم آل خلیفه خواسته تا سیاست های تبعیض آمیز خود در قبال شیعیان بحرینی را متوقف و مبارزه با تروریسم را در جایی دیگر به سرانجام برساند. کمیته حقوق بشر بحرین همچنین خواستار توقف فوری شکنجه زندانیان سیاسی در بند آل خلیفه شده و اعلام کرده است: «کسانی که به هر دلیل از دولت انتقاد دارند، نباید با بدترین واکنش های ممکن مواجه شوند».

در هر صورت، با وجود تمامی اقدامات خصمانه و سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه علیه مردم مظلوم بحرین، قطار انقلاب این کشور همچنان ادامه داشته و از حرکت بازنایستاده است. آتش این انقلاب مبارک با وجود تمامی اقدامات خصمانه آل خلیفه نه تنها فروکش نکرده که شعله‌ورتر نیز شده است. خاندان آل خلیفه امروز به خوبی می دانند که هیچ راهی جز گردن نهادن به مطالبات مشروع و به حق انقلابیون ندارند. شعار معروف «الشعب یرید إسقاط النظام» مردم بحرین همچنان در نقاط مختلف این کشور طنین انداز می شود.

Let’s block ads! (Why?)


Source: New feed

سایر عناوین مرتبط:

آگهی های معمولی
مطالب مشابه

سه سنگ پیش پای وام۴۰میلیونی مسکن مهر/وامی که خیال پرداختش نیست

به گزارش خبرنگار مهر در حالی که افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر آغاز شده است اما سازندگان مسکن مهر تمایلی برای دریافت این وام ندارند؛ شرایط سخت پیش روی انبوه سازان موجب شده آنها عطای افزایش وام(۳۰ به ۴۰ میلیون تومان) را به لقایش ببخشند؛ البته در این میان تعدادی هم با تجمع

امدادرسانی به سیل زدگان در ۹ استان/ اسکان اضطراری ۵۵۰ نفر

شاهین فتحی در گفتگو با خبرنگار مهر، به تشریح جزئیات عملیات امدادرسانی در حوادث سیل و آبگرفتگی پرداخت و افزود: از ۲۴ بهمن تا ساعت ۶ صبح سه شنبه ۲۶ بهمن ۹۵، ۹ استان اصفهان، ایلام، فارس، تهران، خراسان رضوی و شمالی، بوشهر، کهگیلویه و هرمزگان، تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار داشتند. وی با

تارهای عنکبوتی قاچاقچیان به دورتولید/انبارها پر از قاچاق،آتش کو؟!

خبرگزاری مهر– گروه اقتصادی: قاچاق، حتی اسمش هم ناخوشایند است؛ چه برسد به رخنه عنکبوتی‌اش در بازار ایران که در برخی حوزه ها مجال نفس کشیدن را از تولید داخلی گرفته است. هر روز هم که می گذرد، نامش بیشتر در اقتصاد ملی آزاردهنده می شود. کالاهایی که به راحتی با زرق و برق و بلعیدن

مخالف آشتی ملی نیستم/ فتنه‌گران با قبول اشتباه به مردم بپیوندند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تسلیت ایام شهادت دخت گرامی پیامبر(ص) «حضرت فاطمه زهرا(س)»، حب اهل بیت و عرض ادب به ساحت ایشان را از موجبات ترقی انسان به مدارج عالی معنوی دانست و تصریح کرد: متاسفانه گاهی

قطعا اصولگرایان در مقابل روحانی یک کاندیدا خواهند داشت

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد، به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در ابتدای این نشست گفت: از خبرگزاری مهر که میزبانی جلسه را بر عهده گرفته، تشکر می‌کنم، ایام شهادت حضرت فاطمه

افزایش روابط اصلاح طلبان با رهبری نظام یک ضرورت است

حجت الاسلام مجید انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جایگزین آیت الله هاشمی در جریان اصلاحات گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک شخصیت فراجناحی بودند و همه جناح‌ها از حمایت و اندیشه ایشان استفاده می کردند؛ بنابراین به طور طبیعی جریان گسترده اصلاح طلبی نیز آیت الله هاشمی را به عنوان ذخیره انقلاب

تنزل ۶پله ای ایران در توسعه دولت الکترونیک/جدول کشورهای برتر جهان

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت ایران در شاخص جهانی توسعه دولت الکترونیک (EGDI) که از سوی دپارتمان امور اقتصادی سازمان ملل متحد اعلام شده ایران را در جایگاه ۱۰۶ در میان ۱۹۳ کشور جهان قرار داده است. این درحالی است که در چند سال اخیر، در اسناد بالادستی کشور، بر رشد جایگاه ایران در منطقه

قطار «شعر فجر» در ایستگاه محافل/ خبری از گفتمان‌سازی نیست

خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: یکی از مهمترین اتفاق‌های سالانه پیرامون شعر در کشور برگزاری جشنواره شعر فجر و در جریان برگزاری این جشنواره نیز برپایی محافل شعر خوانی در برخی نقاط داخل و خارج از کشور است. جریانی که در دوسال گذشته  شدت و جدیت بیشتری داشته و تقریبا در طول چند دوره برگزاری این جشنواره

تایید توافق آتش بس در سوریه/ برکت وجود «ترامپ» احمق برای مستضعفان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت شیخ «حسین عبید» یکی از اعضای شورای مرکزی این جنبش آغاز شد. در همین راستا، «سید حسن نصرالله» تاکید کرد: زمانی که خبر فقدان شیخ حسین عبید را شنیدم، احساسات زیادی در من ایجاد شد ولی مهم ترین آنها،

برگزاری مداوم انتخابات و تصمیم گیری مردم از افتخارات انقلاب است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی در هشتمین جشنواره بین‌المللی فارابی با اشاره به اینکه خوشحالم که فرصتی را در جمع شما اندیشمندان، فرهنگیان، صاحب‌نظران و پژوهشگران و نیز نویسندگان بزرگی که در زمینه علوم انسانی و اسلامی تلاش کردند و می‌کنند، حاضر شدم، گفت: جشنواره فارابی همواره به عنوان تجلیل و تکریم از

نامه اعتراضی مجمع نمایندگان خوزستان به رئیس‌جمهور

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان خوزستان در جایگاه هیأت رئیسه حاضر شده و با پزشکیان صحبت کردند. علی‌عسگر ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: مجمع نمایندگان خوزرستان با حضور درجایگاه هیأت رئیسه، اعتراض خود را به قطع آب و برق در

برجام حاصل برداشته شدن سایه جنگ/دیپلماسی ما در تراز انقلاب نیست

خبرگزاری مهر، گروه سیاست، جواد بخشی الموتی: «والفجر ۸»؛ این مفهوم تنها عنوان یکی از عملیات هایی دفاع مقدس نیست. والفجر ۸ نماد «ما می توانیم» و اتکا به تفکر و اندیشه جوانانی است که با تکیه بر همان داشته ها در ۲۰ بهمن سال ۶۴ کاری کردند کارستان. عملیات والفجر ۸ نقطه عطفی در

برجام موفقیت بزرگ دیپلماتیک بود/ ترامپ و اردوغان همسو نیستند

خبرگزاری مهر– گروه بین الملل– شقایق لامع زاده: با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری جدید آمریکا شاهد رویکرد جدیدی از وی در حوزه سیاست خارجی هستیم. سیاست خارجی شماری از کشورها متاثر از سیاست ها و استراتژی های اعلام شده از سوی ترامپ شده است.  در این میان ترکیه و مناسبات فیمابین آن

بحران در خوزستان؛ مدیریت به سبک «هرچه پیش آید خوش آید»

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها: همه‌چیز یک‌دفعه اتفاق افتاد، خوزستانی‌ها تا به خودشان آمدند نه آب داشتند، نه برق و نه می‌توانستند از تلفن‌هایشان استفاده کنند؛ البته این ماجرا برای مسئولان خوزستان دیگر نه «اتفاق» است و نه «یک‌دفعه» رخ‌داده، بارهاست که این مشکل مسئولان این استان را غافلگیر می‌کند. وزیر نیرو می‌گوید «این پدیده‌ها، پدیده‌های

نمی‌شود در هنر فقط موزه‌داری کرد/ با ندای طبیعت به دل آن می‌روم

خبرگزاری مهر-گروه هنر-آزاده سهرابی: رضا کیانیان این روزها سومین نمایشگاه انفرادی عکس خود را در گالری آرت سنتر برپا کرده است؛ نمایشگاهی با عنوان «دچار آبی بیکران» با نمایش دو مجموعه ۱۲ تایی از مجموعه «مرداب» و «کهکشان» که کیانیان از هر عکس این دو مجموعه یک ادیشن را برای فروش ارائه داده است. کیانیان

ملی گرایی اقتصادی ترامپ برای عامه مردم آمریکا نفعی ندارد

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-جواد حیران نیا و پیمان یزدانی: انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نهایتا با انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور چهارسال آینده این کشور پایان یافت. اظهارات و موضع گیری های دونالد ترامپ در خصوص بسیاری از مسائل جهانی در هفته های گذشته حکایت از آن دارد جهان شاهد شروع فصلی

پدافند ایران برای مقابله با تحریم بانکی/جایگزینی یورو و ارزمحلی

به گزارش خبرنگار مهر، گره تحریم های بانکی هنوز به صورت کامل باز نشده و نقل و انتقالات پولی اگرچه نسبت به گذشته کمی روان تر شده است، اما هنوز هم جاده نقل و انتقالات و گشایش های مالی، با دست اندازهای زیادی مواجه است. بسیاری از بانکهای دنیا هنوز هم به دلایل مختلف از

اعراب نگران رویکرد ترامپ؛ شیخ‌نشینان در جستجوی جایگزین واشنگتن

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل–محمد مهدی ملکی: در حالی روزهای آغازین از ورود ترامپ به کاخ سفید را می‌گذرانیم که شاید بسیاری از کشورها در نقاط مختلف دنیا نگران وضعیت جدید در آمریکا و به تبع آن تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم سیاسی و اقتصادی گسترده‌ای که می‌تواند هرگونه تصمیم‌گیری واشنگتن در وضعیت آن کشورها بگذارد،

تازه کارها بدانند در برابر ملت ایران باید با احترام سخن بگویند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در مراسم سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار داشت: بسیاری از رهبران و فرزندان دلیر خود را از دست داده است اما همچنان ملت ایران در پی آرمان های بلند انقلاب می رود و می دود. وی افزود: امروز امام خمینی، آیت الله طالقانی، شهید مطهری،

حضور میلیونی مردم پاسخ حرف‌های نادرست سردمداران جدید کاخ سفید است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز جمعه و در مسیر راهپیمایی باشکوه مردم تهران در جمع خبرنگاران، با قدردانی از حضور میلیونی مردم در این مراسم در سراسر کشور، اظهار داشت: مردم با حضور گسترده خود بار دیگر به جهانیان نشان دادند که انقلاب زنده است و به سمت اهداف بلند خود حرکت

حضور رئیس جمهور به همراه برخی اعضای کابینه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی به همراه محمد جواد ظریف وزیر خارجه، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و محمود واعظی وزیر ارتباطات هم به جمع راهپیمایان پیوستند. وی به همراه برخی از اعضای کابینه اش از تقاطع حافظ به سمت چهارراه ولیعصر در مراسم ۲۲ بهمن شرکت کرده است. Let’s

نمایش وحدت ملی در سالگرد پیروزی انقلاب/ ۳۸ سال اقتدار

به گزارش خبرنگار، راهپیمایی میلیونی ملت ایران در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به طور همزمان ساعت ۹ صبح در سراسر کشور و با حضور چشمگیر مردم آغاز شد. همزمان با مردم سراسر کشور، مردم انقلابی تهران نیز از ساعت ۹ صبح راهپیمایی باشکوه خود از مسیرهای ده‌گانه به سمت میدان آزادی را

مهمان جدید والیبال و عبور آبی‌هااز ژاوی/خط قرمز روی قهرمان المپیک

به گزارش خبرنگار مهر، این هفت روز ورزش بیشتر از آنکه با حاشیه، برکناری، استعفا، دوپینگ و … مواجه شود با صعود و قهرمانی و مدال و در کل اتفاقات مثبت همراه بود تا در کل این هفته رو به پایان حداقل برای ورزشی ها خوش یمن باشد. این هفته برای ورزش ایران و اهالی

دعوت برای حضور پرشور ملت در «عید انقلاب»؛۲۲ بهمن روز پاسخ به دشمن

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: دوباره زمان حضور شد تا نوبت به تکلیف من و تو برسد، تکلیف «حضور»، تکلیفی که خوب بلد هستیم، یاد گرفته‌ایم که باشیم، پای همه‌چیزهایی که سخت به دست آورده‌ایم و برای نگه‌داشتنش هم سفت‌وسخت ایستاده‌ایم.  «روز بیست‌ودوّم بهمن، مردم جواب این تهدیدها و این حرفها را در خیابان خواهند

کارنامه ۱۰ماهه پروازهای ایران/نشست و برخاست ها ۱۷ درصد رشد کرد

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آماری که شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از نشست و برخاست، اعزام و پذیرش، ارسال و پذیرش پست و پروازهای عبوری در دی ماه سال ۹۵ منتشر کرده است، در اولین ماه از فصل زمستان در همه این موارد شاهد رشد بودیم. بر طبق آمارها، تعداد نشست و

نگاهی به پشت پرده انتخاب اعضای دولت آمریکا

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل–عبدالحمید بیاتی: دولت جدید آمریکا به دلیل حضور افراد ثروتمند در پست های کلیدی آن به کابینه میلیاردرها مشهور شده است و در همین رابطه «بتسی دیواس» نیز به سمت وزیر آموزش منصوب شده است. هر چند نمایندگان دموکرات کنگره با انتصاب دیواس به این سمت مخالف بودند اما رای «مایک

با تهدیدات آمریکا مقابله می کنیم/ آمادگی برای گفتگو با عربستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «علاء الدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که آمریکا نتوانست خطوط قرمز ایران در منطقه را زیر پا بگذارد و به آنها هرگز اجازه نخواهیم داد این کار را بکنند. بروجردی در گفتگو با شبکه المیادین تاکید کرد که

«قیامِ قم»،«بی‌تابی تهران»و«موجِ مشهد» ایران؛ حماسه ماندگار

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: ماه بهمن برای خودش حکایتی است، روایتی که از قبل‌ترها شروع شد و بهمن‌ماه ثمر داد؛ بعد از جوانه زدن طی بیش از سه دهه بالنده شده و اوج گرفت و حالا برای خودش درخت تنومندی شده و نه‌تنها منطقه که دنیا را تحت تأثیر قرار داده است. همین روزها

رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۶۳۱ نفر از محکومان موافقت کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آستانه فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۶۳۱ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه

آمار سایت

 • 3
 • 3,302
 • 392
 • 4,965
 • 432
 • 21,194
 • 81,935
 • 400,053
 • 837,493
 • 24,163
 • 5,146